Dzisiaj jest 6 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
A A A
 

Święto Chleba

dozynki18
Kategoria
ogólne
Termin
N, 2 Wrz 2018 11:30 - 20:00

Bazylika Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście, ul. Orła Białego 30

Plac, ul. Górna 24

Stodoła Kultury i parkingi, ul. Górna 22,

 

2 września, 2018, niedziela, godz. 11.30

 

To odwołanie się do trudu, kunsztu rolników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw czyli Dożynki, w których sołectwa z gminy Dobre Miasto zaprezentują ekspozycje plonów, piękno i dorobek swoich miejscowości. Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjne kulinaria: chleb, smalec, ogórki kiszone, miód.

Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy Dożynek przejdą barwnym korowodem prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza na plac przy ulicy Górnej 24, gdzie rozpoczną się ceremonie dożynkowe. Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będą występy artystyczne zespołów: Serduszka, Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec- Rudol i Dariusza Ejsymonta, Kapela z Piotraszewa, Zespół Pieśni i Tańca Kalina z Bisztynka oraz gwiazda wieczoru Boyfriend.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będą wystawy: Z kłosów naszej ziemi, wielkoformatowych tkanin z sizalu i bawełny Ewy Nogaj w Stodole Kultury, książek o tematyce kultury wiejskiej.

Dożynkowe Narodowe

Czytanie Dożynkom towarzyszy tegoroczna odsłona Narodowego Czytania w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury: Przedwiośnie – Stefana Żeromskiego i Antologia Niepodległości. Tradycyjnie zapraszamy do konkursu z nagrodami o literaturze polskiej.

 
 

Terminy

  • N, 2 Wrz 2018 11:30 - 20:00

Wspierane przez iCagenda