Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
A A A
piątek, 07 styczeń 2005 11:18

Parkingi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj grekokatolicy obchodzą święta Bożego Narodzenia. Pod kościołem stało sporo samochodów, co poważnie utrudniało ruch ulicą Grunwaldzką. Tymczasem parking pod kościołem jest niewielki i ostatnio został jeszcze okrojony przez komis samochodowy.

Podobnie rzecz się ma z parkingiem przy kolegiacie. Ulica ks. Rzeszutka jest rozbudowywana i samochody można zostawiać za zieleniakiem. Tylko że miejsc jest niewiele. I tu pojawia się pytanie o sens tego zieleniaka. Oczywiście teraz nikt nie będzie go likwidował, bo pewnie są jacyś klienci i właściciel ma jakiś zarobek. Ale kiedy zlikwidowano szalet, to nie można było pomyśleć o zrównaniu z ziemią tego budynku i zrobieniu porządnego oświetlonego (a może i strzeżonego) parkingu?

Przecież na dobrą sprawę w centrum miasta nie ma gdzie postawią samochodu. Przy rondzie stają autobusy i jest zakaz zatrzymywania. Przy wyjeździe z ronda na na ul. Wojska Polskiego można uszkodzą samochód. Na ul. Jana Pawła II jest co prawda bodajże 5 miejsc, ale za to manewrowanie jest skomplikowane, zwłaszcza kiedy stoją samochody dostawcze przy kamieniczkach. Przy ul. Rzeszutka jest zakaz zatrzymywania, ale wiecznie stoją jakieś ciężarówki (szczególnie pod drogerią) itd.

Wyświetlony 4189 razy

Skomentuj