Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 21 lutego 2024 r. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus
A A A
środa, 14 październik 2015 20:00

Współpraca pomiędzy Zespołem Szkół a Uniwersytetem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

13 października 2015 roku w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie doszło do spotkania dyrektora Zespołu Szkół w Dobrym Mieście mgr. inż. Andrzeja Woni i dyrektora Instytutu Nauk Politycznych prof. Arkadiusza Żukowskiego.

Rozmowy dotyczyły nawiązania współpracy między oboma jednostkami. Instytut prowadzi studia z zakresu politologii oraz bezpieczeństwa narodowego, Zespół Szkół natomiast "klasę mundurową" w Liceum Ogólnokształcącym o specjalności praca w policji i praca w wojsku.

Instytut zaoferował umożliwienie pracownikom i uczniom Zespołu uczestnictwa w konferencjach i sesjach naukowych, wykładach, spotkaniach z reprezentantami świata polityki i specjalistami z zakresu bezpieczeństwa i politologii oraz w innych formach aktywności dydaktyczno-naukowej. Zespół Szkół będzie miał również możliwość organizowania u siebie gościnnych wykładów i innych zajęć prowadzonych przez pracowników Instytutu.

Instytut Nauk Politycznych UWM od lat kieruje działania dydaktyczno-promocyjne do uczniów szkół ponadgminazjalnych. Organizuje m.in. konkurs politologiczny na pracę pisemną, konkurs wiedzy o regionie Warmii i Mazur, jest organizatorem regionalnych eliminacji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz kursów przygotowawczych do matury z wiedzy o społeczeństwie.

 

Wyświetlony 2716 razy

Skomentuj