Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
A A A
czwartek, 22 październik 2015 09:26

Powiatowe eliminacje krasomówców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21 października w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyła się prawdziwa uczta duchowa dla miłośników pięknej polszczyzny. Wszystko za sprawą uczestników eliminacji powiatowych do XL Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary-Malewskiej.

Zadaniem wykonawców było przedstawienie 10-minutowej wypowiedzi o tematyce regionalnej.

– Podczas oceny komisja bierze pod uwagę ogólną prezentację i dobór tematu, sugestywność wypowiedzi, jasność formułowania myśli, płynność i poprawność wyrażania się, poprawność języka i jego barwę, a także odpowiednie wykorzystanie limitu czasu

– opowiada Barbara Guga, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, która zasiadła w jury. W skład komisji weszli także: Elżbieta Hermanowicz – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Andrzej Fabisiak – dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, wieloletni pedagog teatralny i reżyser.

I miejsce zajęła Aleksandra Brodowska z Zespołu Szkół Rolniczych im. bpa Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach. Na II uplasowała się jej szkolna koleżanka Justyna Strojczyk, a na III – Anna Wołodźko z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

– Nie spodziewałam się wygranej, ale bardzo się cieszę i wszystkie uwagi jurorów wezmę sobie do serca

– mówiła Ola Brodowska.

Finał XL Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego im. Marii Zientary Malewskiej odbędzie się 28 października na zamku w Lidzbarku Warmińskim.

powiat-olsztynski.pl

Wyświetlony 2704 razy

Skomentuj