Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry
A A A
poniedziałek, 23 listopad 2015 18:19

Pijana na drodze

Wczoraj po południu do oficera dyżurnego zadzwonił kierowca jadący krajową "51" z Dobrego Miasta do Olsztyna. Mężczyzna zgłosił, że po niewłaściwej stronie drogi idzie kobieta ubrana w ciemną odzież, nie posiadająca żadnych odblasków. Kierowca, widząc jak kobieta wchodzi wprost od nadjeżdżające samochody, w trosce o jej zdrowie i życie poprosił policjantów o interwencję.

Brak elementów odblaskowych o tej porze stwarzało ogromne zagrożenie nie tylko dla pieszej, ale również innych uczestników drogi. Funkcjonariusze jadąc z Dobrego Miasta do Dywit zauważyli kobietę idącą jezdnią. Faktycznie 31-latka nie miała żadnych odblasków. Okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niej 3 promile. Ostatecznie trafiła ona na izbę wytrzeźwień. Policjanci będą kierowali wniosek do sądu o jej ukaranie.

Wprowadzenie obowiązku korzystania z elementów odblaskowych było podyktowane przede wszystkim zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych. To oni jako niechronieni uczestnicy drogi są najbardziej narażeni na utratę życia, zdrowia w przypadku zderzenia z samochodem. Niestety większość takich spotkań kończy się śmiercią pieszego, czy rowerzysty. Dlatego zaopatrzmy się w odblask czy Iny element, który sprawi, że zwiększymy swoją widoczność a tym samych zwiększymy swoje bezpieczeństwo Zakup odblasku to koszt rzędu kilku złotych. Życia nie da się wycenić. By uniknąć płacenia mandatu, który może wynieść nawet 500 zł, kupmy zawieszkę, opaskę, breloczek, inne przedmioty, które być może uchronią nas przed niebezpieczeństwem.

Od wejścia w życie obowiązku posiadania odblasków przez pieszych policjanci w naszym powiecie interweniowali ponad 140 razy w stosunku do osób, które o tym zapomniały. 31 sprawców wykroczenia zostało ukaranych mandatem, 109 pouczono a 2 sprawy zostały skierowane do rozpatrzenia przez sąd.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2844 razy

Skomentuj