Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry
A A A
czwartek, 31 marzec 2016 14:08

Wpadł podczas kontroli drogowej

Policjanci z Dobrego Miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przewoził w samochodzie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj około godziny 15.00 na terenie gminy Dobre Miasto policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który miał rzekomo prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem nie potwierdziło zgłoszenia. Jednak policjanci zainteresowali się tym, co mężczyzna przewoził. W samochodzie znajdowało się ponad 40 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny tytoń został zabezpieczony. Za wykroczenie skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, e-mail itp. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach Olsztyna i powiatu.

Nowe przepisy – obowiązujące od 18 maja 2015 roku - podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata i z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości 5 tys. zł w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy oraz co najmniej 10 tys. zł dla recydywistów. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Do polskiego systemu prawnego wprowadzono również nowy środek – blokadę alkoholową. Niestety tak wysokie i surowe kary wciąż nie odstraszają wielu kierowców.

We wtorek w Dobrym Mieście oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że pijany mężczyzna pod sklepem spożywczym próbuje wsiąść na skuter. Policjanci w porę udaremnili mu kierowanie w tym stanie, a skuter przekazali osobie trzeźwej.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2836 razy

Skomentuj