Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja
A A A
piątek, 01 kwiecień 2016 18:09

Zgubiła się w lesie

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście po kilkudziesięciu minutach znaleźli 19-latkę, która zgubiła się w lesie. Dziewczyna wyszła z psem na spacer i nie mogła znaleźć drogi powrotnej do domu. Dopiero nadawane przez funkcjonariuszy sygnały doprowadziły ją do radiowozu.

Około godziny 21.00 na numer alarmowy policji zadzwoniła 19-latka z prośbą o pomoc. Dziewczyna wyszła z domu o godzinie 18.00 i poszła z psem na spacer do lasu. Po pewnym czasie stwierdziła, że nie wie którędy wrócić do domu. Na szczęście miała ze sobą telefon komórkowy. Zadzwoniła na numer 997 i zgłosił się oficer dyżurny z komisariatu w Dobrym Mieście. Policjant natychmiast wysłał do lasu patrol policji, cały czas będąc w kontakcie z 19-latką. Oficer przekazał dziewczynie, że ma kierować się w stronę sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które będą nadawać policjanci. Po kilkudziesięciu minutach dziewczyna została odnaleziona cała i zdrowa. Patrol odwiózł ją do domu.

Policjanci przypominają, aby zawsze zabierać ze sobą do lasu telefon, który w takich jak ta sytuacjach, może uratować nam zdrowie, a nawet życie.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2799 razy

Skomentuj