Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry
A A A
piątek, 01 kwiecień 2016 19:38

Patryk Wiśniewski - Wspaniały

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Zwyciężył Patryk Wiśniewski z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

2 kandydatów do tytułu miało do wykonania trudne zadanie. Choć na co dzień zajmują się działaniem, tym razem musieli… opowiadać o sobie. I choć audytorium było życzliwe, stresu nie brakowało. W komisji konkursowej zasiedli: przewodnicząca Barbara Guga (dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie), Elżbieta Dorota Hermanowicz (psycholog, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej), Anna Uszpolewicz (pedagog PPPP), Edyta Kiliańska-Koneczna i Sławomir Lech (Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie). Głos doradczy mieli również Joanna Michalska (wicestarosta olsztyński) i Henryk Goździcki (przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji w Radzie Powiatu w Olsztynie).

Jurorów najbardziej ujął za serce Patryk Wiśniewski, uczeń II klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Dobrym Mieście. Chłopak działa bardzo aktywnie w Związku Harcerstwa Polskiego – pełni tam funkcję zastępowego, należy do Klubu Wolontariusza przy Zespole Szkół w Dobrym Mieście, jest także członkiem Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii”. Co roku przed Świętem Zmarłych bierze czynny udział w „Akcji Znicz”, czyli sprzątania zapomnianych grobów. A to tylko niektóre z pełnionych funkcji i obowiązków tegorocznego zwycięzcy.

W dniach 14-15 kwietnia Patryk będzie reprezentował Powiat Olsztyński w eliminacjach ogólnopolskich.

[quote width="auto" align="left|right|none" border="COLOR" color="COLOR" title=" mówiła wicestarosta Joanna Michalska"]Wybór laureata był bardzo trudny. Jestem pod wrażeniem Waszych działań wolontariackich na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego. Cieszę się, że mogłam Was poznać. Swoją postawą życzliwości, chęci niesienia pomocy i umiejętnej współpracy z innymi, wszyscy zasługujecie na wygraną. [/quote]

Wyświetlony 3539 razy

Skomentuj