Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
A A A
niedziela, 03 kwiecień 2016 12:06

"Zapachy" na Grudziądzkiej

W sobotę ok. godz. 20:05 zadysponowana dobromiejską jednostkę OSP do zdarzenia zawiązanego z wyczuwalnym gazem ziemnym w budynku wielorodzinnym przy ul. Grudziądzkiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że charakterystyczny, dla gazu ziemnego, zapach wyczuwalny jest w kilku różnych miejscach, studzienkach kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych, oddalonych od siebie kilkaset metrów. W wyniku prowadzonych działań, zlokalizowano ok. 150 m od budynków mieszkalnych, skorodowany, uszkodzony pojemnik z nieznaną substancją o charakterystycznym zapachu zbliżonym dla nawaniacza gazu ziemnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo Grupę Ratownictwa Chemicznego z Olsztyna, która przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomiarowego dokonała identyfikacji zawartości uszkodzonego pojemnika. Po zebraniu substancji i zabezpieczeniu resztek pojemnika właściciel terenu został zobowiązany do jego utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmą się właściwe służby odpowiedzialne za ochronę środowiska oraz Policja. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy OSP I PSP, Pogotowie Gazowe oraz Policja.

OSP Dobre Miasto

Wyświetlony 2788 razy

Skomentuj