Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 24 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga
A A A
czwartek, 01 wrzesień 2016 18:47

Nowa szkoła w Dobrym Mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 września 2016 roku to dzień inauguracji działalności dobromiejskiej filii Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.

W obecności starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak, burmistrza Dobrego Miasta Stanisława Trzaskowskiego, dyrektora szkoły Janusza Cieplińskiego, radnych powiatowych i gminnych, licznie zebranych dzieci i ich rodziców otwarto dzisiaj nową szkołę w Dobrym Mieście. Od kilku lat o szkołę muzyczną zabiegali rodzice i radni i w końcu udało się.

Pierwsze lekcje odbyły się w Dobrym Mieście już w 2015 roku, kiedy to – niejako na próbę – został otwarty oddział „zerówkowy”. W maju bieżącego roku radni powiatu podjęli uchwałę w sprawie utworzenia tu pełnoprawnej filii szkoły muzycznej. Dzięki temu od września przygodę z nauką gry na instrumencie rozpoczęło 40 uczniów. Do wyboru mieli skrzypce, wiolonczelę, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, fortepian, gitarę i perkusję.

Siedziba główna szkoły mieści się w Dywitach, a swoje filie miała dotychczas w Barczewie, Biskupcu i Olsztynku. Szkoła jest największą powiatową szkołą muzyczną w Polsce - uczy się w niej ponad pół tysiąca młodych muzyków. W Dobrym Mieście zajęcia odbywać się będą w budynku Gimnazjum Publicznego.

fot. FB/stanislawtrzaskowski

Wyświetlony 2790 razy

Skomentuj