Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 21 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
A A A
piątek, 18 listopad 2016 10:51

III Festiwal Sztuki Czytania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zapraszają do udziału w oryginalnym projekcie promującym kulturę żywego słowa – III Festiwalu Sztuki Czytania. Teatr, literatura, czytelnictwo stanowią wspaniałą i naturalną możliwość porozmawiania na poziomie problemowym, ideowym, estetycznym. To wyzwanie artystyczno - edukacyjne, które staje się ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej województwa warmińsko-mazurskiego. Trzecia edycja, jedynego takiego festiwalu w Polsce odbędzie się w terminie 24 – 26 listopada 2016 roku w Dobrym Mieście.

Festiwal Sztuki Czytania to realizacja idei propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej. Czytelnictwo, kreatywność, artystyczna interpretacja tekstów literackich to główne atrybuty spotkania miłośników literatury. Ogłoszony konkurs na najlepszą interpretację czytanych utworów poetyckich, prozatorskich, scen z dramatów jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Warmii i Mazur. Różne konwencje teatralnej wizji czytania literatury oceni profesjonalne jury.

Podczas pierwszego dnia Festiwalu odbędą się eliminacje w kategorii teatru czytanego przez dzieci i młodzież. Po południu obędzie się projekcja filmu Ekscentrycy w reż. Janusza Majewskiego, po projekcji zapraszamy spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim autorem powieści i współscenarzystą filmu.

W piątkowy wieczór odbędzie się autorskie spotkanie z Barbarą Kosmowską autorką książek m.in.: „Teren prywatny”, „Pozłacana rybka”, „Kolorowy szalik”.

W ostatnim dniu Festiwalu odbędzie się przegląd teatru czytanego przez dorosłych. Finałem Festiwalu będzie Premiera w Teatrze przy stoliku Plankton Artura Nichthausera w wykonaniu: Wiesławy Szymańskiej-Niemaszek, Ireny Telesz-Burczyk, Anny Lipnickiej, Katarzyny Kropidłowskiej, wprowadzenie Elżbieta Lenkiewicz.

III Festiwal Sztuki Czytania Dobre Miasto 2016

24.11.2016 /czwartek/

godz. 9.00 Przegląd konkursowy sztuki czytania dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjum, średnich, warsztaty i ogłoszenie werdyktu jury

godz. 18.00 Film Excentrycy w reż. Janusza Majewskiego, po projekcji spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim autorem powieści i współscenarzystą filmu (kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2)

 

25.11.2016 /piątek/

godz. 18.00 Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

 

26.11.2016 /sobota/

godz. 11.00 Przegląd konkursowy sztuki czytania dla dorosłych, warsztaty i ogłoszenie werdyktu jury

godz. 18.00 Prapremiera w Teatrze przy stoliku – Plankton Artura Nichthausera w wykonaniu: Wiesławy Szymańskiej-Niemaszek, Ireny Telesz-Burczyk, Anny Lipnickiej, Katarzyny Kropidłowskiej, wprowadzenie Elżbieta Lenkiewicz

 

Na projekcję filmu, Teatr przy stoliku i spotkania obowiązują bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godzinach 9:00-17:00

 

Wydarzenia towarzyszące:

Wystawa: Piszę dlatego, że żyję. 10 lat Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur

Książka z drugiej ręki – kiermasz

Nowości wydawnicze – stoisko dobrej książki

Wyświetlony 2767 razy

Skomentuj