Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja
A A A
środa, 21 grudzień 2016 19:58

Znęcał się nad żoną, zaatakował młotkiem sąsiadkę i groził sąsiadom

Sąd tymczasowo aresztował 55-latka, który od kilku lat znęcał się nad swoją żoną. O niepokojącej sytuacji w rodzinie powiadomił policjantów przedstawiciel miejskiego ośrodka pomocy społecznej. W toku postępowania wyszło na jaw, że podejrzany ma na sumieniu również inne przestępstwa.

Sprawa ujrzała światło dzienne w październiku tego roku, kiedy przedstawiciel ośrodka pomocy społecznej powiadomił policjantów o niepokojącej sytuacji w rodzinie mieszkającej w jednej z miejscowości na terenie gminy Dobre Miasto. 55-latek miał wówczas pobić swoją żonę i rozbić na jej głowie taboret. Kobieta z rozciętą głową trafiła do szpitala. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mąż znęcał się nad nią od kilku lat. Wyzywał, poniżał i bił - nie tylko rękoma. Nie zgłaszała tego wcześniej, ponieważ nie chciała mówić o tym wstydliwym problemie.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że 55-latek był agresywny nie tylko w stosunku do swojej żony. W trakcie awantur kobieta uciekała z domu i ukrywała się u sąsiadów. Wówczas to na nich skupiała się złość mężczyzny. Podczas jednej z kłótni w obronie pokrzywdzonej stanęła jedna z mieszkanek miejscowości. Mężczyzna uderzył ją wówczas młotkiem w rękę i plecy; połamał jej żebro - kobieta trafiła do szpitala. Innym razem, gdy jego żona uciekła do sąsiadów, oblał część ich domu benzyną i groził, że wszystkich zabije.

Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, 55- latek ukrywał się przez organami ścigania. Wiedział, że poniesie konsekwencje swojego zachowania i miał nadzieje, że uniknie kary. Tak się jednak nie stało. Kryminalni z Dobrego Miasta na podstawie intensywnej pracy operacyjnej ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Jak dodał, kiedy wypije alkohol, robi się agresywny. Jeszcze tego samego dnia sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. 55-latek spędzi za kratkami najbliższe 3 miesiące.

Wyświetlony 3262 razy

Skomentuj