Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 17 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Klara, Robert, Rudolf
A A A
poniedziałek, 13 marzec 2017 18:38

Strzelanina w Dobrym Mieście

Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Dobrego Miasta odpowie przed sądem najprawdopodobniej za uszkodzenie ciała 33-latka. Sprawca ranił pokrzywdzonego dwukrotnie nożem, a następnie uciekł. Agresywny i uzbrojony 43-latek został obezwładniony przez funkcjonariuszy po krótkim pościgu. Policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu wtargnął do domu 33-latka, gdzie przebywała jego była partnerka. 43-latek miał przy sobie nóż, którym dwukrotnie ugodził w okolicę głowy właściciela mieszkania. Najprawdopodobniej mężczyzna zrobił to z zazdrości o kobietę. Gdy sprawca uciekł na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Ranny 33-latek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Olsztynie.

Funkcjonariusze po uzyskaniu rysopisu sprawcy natychmiast ruszyli za nim w pościg. W niespełna godzinę namierzyli 43-latka. Mieszkaniec Dobrego Miasta był agresywny i groził im nożem. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec napastnika środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu, a następnie, gdy to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, a napastnik ruszył w ich stronę, jeden z policjantów wyciągnął broń i oddał dwa strzały ostrzegawcze w kierunku bezpiecznym. Wtedy to 43-latek odłożył nóż i zaczął wykonywać polecenia policjantów.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwi byli także pokrzywdzeni. Z przesłuchaniem wszystkich osób trzeba będzie poczekać do ich całkowitego wytrzeźwienia. Dopiero po zapoznaniu się z całym materiałem dowodowym prokurator podejmie decyzję o treści zarzutów.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 3391 razy

Skomentuj