Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
A A A
wtorek, 25 kwiecień 2017 13:53

19-latek z sądowym zakazem wstępu do sklepów

Dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz wstępu i przebywania w pobliżu kilku sklepów – takie środki zapobiegawcze zastosował sąd wobec 19-letniego mieszkańca Dobrego Miasta. Młody mężczyzna wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych. Jego łupem najczęściej padały butelki z alkoholem.

Dziewiętnastolatek jest dobrze znany policjantom z dobromiejskiego komisariatu. Kilkukrotnie prowadzone były przeciwko niemu postępowania w sprawie kradzieży sklepowych. Łupem młodego mężczyzny najczęściej padały butelki z alkoholem. Oprócz tego na swoim koncie ma również kradzież pojazdu i zdemolowanie jednego ze sklepów na terenie miasta.

Pod koniec ubiegłego tygodnia oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał w krótkim odstępie czasu kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży piwa w kilku różnych sklepach. Ponadto, sprawca groził jednej z ekspedientek, że zrobi jej krzywdę.

Policjanci ustalili, że odpowiedzialny za to jest wspomniany 19-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna szybko został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kradzieży i gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz wstępu i przebywania w pobliżu kilku sklepów. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2662 razy

Skomentuj