Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 18 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
A A A
piątek, 21 lipiec 2017 15:28

Policjanci po służbie zatrzymali sprawców zniszczenia samochodów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście po raz kolejny udowodnili, że policjantem jest się przez 24 godziny na dobę. Będący po służbie oficer dyżurny i dzielnicowy wzięli udział w poszukiwaniach trzech mężczyzn, którzy zniszczyli dwa samochody.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem (19.07.2017r.) w gminie Dobre Miasto w miejscowości Nowa Wieś Mała. Na jednej z posesji, sprawcy zniszczyli dwa zaparkowane pojazdy. Wybili w nich szyby i porysowali karoserię. O zdarzeniu właściciel posesji powiadomił policję. Po złożeniu zawiadomienia w komisariacie policji i powrocie do domu, właściciel samochodów w jednym z aut zauważył młodych ludzi, którzy na jego widok natychmiast uciekli. O tej sytuacji ponownie zostali poinformowani policjanci.

Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację do działań poszukiwawczych sprawców zniszczenia mienia, włączył się oficer dyżurny i dzielnicowy, którzy po służbie wracali do domu. Razem z poszkodowanym i policjantem kryminalnym, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do przeszukania terenu w okolicy parku miejskiego. Po pewnej chwili poszkodowany przy jednym z bloków zauważył i wskazał dwóch chłopców, którzy mogli dokonać zniszczenia samochodów. Na widok policjantów, chłopcy uciekli do parku, w którym po pościgu pieszym zostali zatrzymani.

Jak się okazało sprawcami wandalizmu byli chłopcy w wieku 14, 15 lat. Najstarszego z nich, 17-letniego mieszkańca Dobrego Miasta, policjanci przesłuchali w charakterze świadka i zwolnili do domu. Chłopcy w wieku 14 i 15 lat w obecności opiekunów ze swojego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 3833 razy

Skomentuj