Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
A A A
wtorek, 05 wrzesień 2017 19:01

25 Europejskie Dni Dziedzictwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Europejskie Dni Dziedzictwa "Krajobraz dziedzictwa - Dziedzictwo krajobrazu" to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Narodowy Instytut Dziedzictwa przyznał wyróżnienie Centrum Kulturalno-Bibliotecznemu w Dobrym Mieście za organizację Europejskich Dni Dziedzictwa.

W programie:

10 WRZEŚNIA, godz 18:00, J. Sowińskiego 11

Z cyklu Mistrzowie Świata Sztuki. Kobieta - wystawa grafiki

Spotkanie z kuratorką wystawy „Kobieta" Beatą Samko, oglądanie z komentarzem dzieł artystów: Albrecht Durer, Rembrandt van Rijn, Cornelius van Dalen, Henri de Toulouse Lautrec, Auguste Renoir, Pablo Picasso, Marc Chagall, Salvador Dali, Stefan Rassalski, Franciszek Starowiejski, Paweł Steller, Władysław Żurawski, Stanisław Raczyński, Anna Thornhill, Maciej Pawlikowski, Marlena Witkowska, Andrzej Strumiłło, Gross Chaim, Olivier Priebe, Jim Jonson, Dorota Nowosad, Peter Schlangenbader, Nanuli Burduli Taliashvili, Frederic Bouche, Peter Keil, Green Valerie. Kolekcja dzieł wybitnych artystów, dla których inspiracją twórczą stała się KOBIETA. Jaki obraz kobiet wyłania nam się z ponad 40 dzieł. Kobieta jako świętość, jako matka, żona, kochanka, symbol erotyzmu i piękna. Wraz ze zmianą ideału piękna, zmienia się także postrzeganie kobiet przez artystów. Na wystawie można podziwiać prace wykonane w wielu technikach: obrazy olejne, akrylowe, akwaforty, litografie, drzeworyty, linoryty i fotografie. Wystawa otwarta do 17 września.

17 WRZEŚNIA, godz.16:00, Muzeum przy Baszcie, ul. J. Sowińskiego 5

"Skarby Dobromiejskiej Ziemi"

Spotkanie z kustoszem Baszty Bocianiej Zygmuntem Suchenkiem dotyczące zabytków miasta.

23 WRZEŚNIA, godz.17:30, ul. J Sowińskiego 15

Tradycyjne wiejskie ogrody na Warmii.

Wykład Marty Złotuchy, absolwentki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego wydziału architektury krajobrazu i kształtowania środowiska.

23 WRZEŚNIA, godz.18:00, ul. J. Sowińskiego 11

Krajobraz i Architektura Warmii - wernisaż malarstwa Anastazji Fietisowej

Krajobraz Warmii to obraz pól, gospodarstw kolonialnych krytych czerwoną dachówką, kościołów i dzwonnic z czerwonej cegły oraz przydrożnych kapliczek malowniczo wkomponowanych w aleje starych drzew. Prace plastyczne wykonane w technice pasteli oraz malarstwa akrylem przedstawiają architekturę i krajobraz warmińskich miasteczek, które odwiedziła autorka podczas podróży po w Polsce. Wystawa otwarta do 29 października. wstęp wolny Anastazja Fietisowa - Urodziła się 22 maja 1951 r. w Brześciu na Białorusi w rodzinie Iwana Fietisowa (malarza portrecisty). Po szkole średniej uczyła się w wyższej szkole muzycznej w Mińsku na kierunku dyrygentura. W 1982 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku, gdzie zdobyła zawód projektanta wnętrz. W 1993 r. studiowała sztuki wizualne w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma.

Wyświetlony 2888 razy

Skomentuj