Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
A A A
środa, 15 listopad 2017 12:50

"Miasto dobre dla zwierząt" wygrało grant od Tesco

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego wybrali 4 zwycięskie projekty, które otrzymają granty na realizację projektów społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”.

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W województwie warmińsko-mazurskim klienci Tesco wybrali 4 zwycięskie projekty. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:

• „Spotkanie z kotem” Stowarzyszenia „Miasto dobre dla zwierząt”

• „Łączymy pokolenia we wsi Lekarty” Rady Sołeckiej Lekarty

• „Komfortowe Czytanie” grupy „Aktywne Kurki”

• „Moje miejsce – mój dom” Fundacji „Życie i droga”

Łącznie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oddano blisko 153 206 głosów. Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Wyświetlony 2362 razy

Skomentuj