Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 24 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga
A A A
środa, 30 maj 2018 12:23

Wjechał w młodych rowerzystów

59-letni kierowca skody na drodze W-593 w miejscowości Radostowo w gminie Jeziorany z nieustalonych przyczyn zjechał na chodnik i potrącił jadących w przeciwnym kierunku trzech 14-letnich rowerzystów. Chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie, lekarze określają ich stan jako niezagrażający życiu i zdrowiu.

Wczoraj (29.05.2018r.) o godzinie 17:30 Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w którym udział brał kierowca samochodu osobowego i trzech kilkunastoletnich rowerzystów. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały wszystkie służby ratunkowe m.in. straż pożarna i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 59-letni kierowca skody jadąc drogą W-593 od m. Dobre Miasto, przejeżdżając przez miejscowość Radostowo na łuku drogi w lewo z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał na chodnik znajdujący się po prawej stronie jezdni po którym w przeciwnym kierunku poruszało się czterech rowerzystów. Trzech z nich zostało potrąconych przez samochód. Czwarty rowerzysta, który jechał w odstępie kilkunastu metrów od swoich kolegów w ostatniej chwili zdążył zejść z jednośladu i odskoczyć głębiej na pobocze dzięki czemu uniknął on zderzenia z autem. Jak się okazało rowerami poruszali się chłopcy w wieku 14 lat. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Olsztynie. Najciężej ranny z obrażeniami kończyn dolnych został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście stan poszkodowanych 14-latków lekarze określają jako stabilny i niezagrażający ich życiu.

Policjanci 59-letniemu kierowcy skody zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie sprawcy wypadku. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator, na wniosek którego 59-latek został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi do dalszych badań toksykologicznych. Auto, którym kierował sprawca wypadku zostało zabezpieczone do dalszych badań na policyjnym parkingu, gdzie biegły będzie w stanie stwierdzić czy w chwili zdarzenia pojazd był sprawny.

Mężczyzna za spowodowanie wypadku drogowego w którym poszkodowanych zostało trzech nastolatków odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 3827 razy

Skomentuj