Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 24 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga
A A A
wtorek, 26 czerwiec 2018 16:49

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 64-letniego mężczyzny, który w trakcie awantury kilkukrotnie ranił nożem swoją o dwa lata młodszą żonę.

Pod koniec ubiegłego tygodnia (21.06.2018) do dyżurnego Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zadzwonił mężczyzna i poinformował o awanturze sąsiedzkiej, podczas której ranna została kobieta. Policję o zdarzeniu poinformował sąsiad, który przechodząc zauważył, jak sprawca wycierał z korytarza ślady krwi. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze znaleźli na podłodze w korytarzu leżącą w kałuży krwi 62-letnią kobietę, którą kilka chwil później karetka pogotowia nieprzytomną przewiozła do szpitala w Olsztynie.

W związku z interwencją do policyjnego aresztu trafił mąż poszkodowanej. W trakcie zatrzymania mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego wykonanie czynności z podejrzewanym było możliwe dopiero po wytrzeźwieniu. Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej żony.

Policjanci ustalili, że po godz. 20:00 doszło do awantury pomiędzy małżonkami. W pewnym momencie mężczyzna wziął nóż kuchenny, którego ostrze miało 18,5 cm i zadał kilka ciosów swojej żonie w okolice klatki piersiowej. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, podczas których został zabezpieczony nóż. Poszkodowana kobieta dalszym ciągu przebywa w szpitalu.

Sprawcy spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 4021 razy

Skomentuj