Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 19 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban
A A A
piątek, 10 sierpień 2018 19:20

Mammobus w Dobrym Mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70% uprawnionych pań.

Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu

• lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2)

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Dobre Miasto – 19 września 2018 przy Gimnazjum Publicznym (obok Basenu „Na Fali”), ul. Garnizonowa 20

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Wyświetlony 2587 razy

2 komentarzy

 • Link do komentarza niedziela, 19 sierpień 2018 21:46 napisane przez wiki

  dziękuję za tę informację i linka!!! weszłam tu zupełnie przypadkowo a chyba uratowałeś mi zdrowie, gdyż już nigdy więcej nie dam się namówić na mammografię!!!! miło że sa na świecie jeszcze dobrzy ludzie, którzy czasem coś wartościowego napisza w trosce o innych, dziękuję!!!!

  Raportuj
 • Link do komentarza sobota, 11 sierpień 2018 01:56 napisane przez ktos

  Dawno zaprzestana proceura w Szwajcarii, nie zalecana w US i wielu krajach EU a promowana na pipidowkach (Dobre Miasto).
  Kobiety mlodsze i starsze doedukujcie sie nie dajcie nabijac sie w butelke ze mamografia jest dobra, bo jest nic nie warta.
  http://cyrcadiahealth.com/why-mammography-screening-is-being-abolished-in-switzerland/

  Raportuj

Skomentuj