Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
czwartek, 30 sierpień 2018 10:38

Święto Chleba 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To odwołanie się do trudu, kunsztu rolników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw czyli Dożynki w których sołectwa z gminy Dobre Miasto zaprezentują ekspozycje plonów, piękno i dorobek swoich miejscowości. Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjne kulinaria: chleb, smalec, ogórki kiszone, miód.

Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy Dożynek przejdą barwnym korowodem prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza na plac przy ulicy Górnej 24, gdzie rozpoczną się ceremonie dożynkowe. Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będą występy artystyczne zespołów: Serduszka, Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec- Rudol i Dariusza Ejsymonta, Kapela z Piotraszewa, Zespół Pieśni i Tańca Kalina z Bisztynka oraz gwiazda wieczoru Boyfriend.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będą wystawy:Z kłosów naszej ziemi, wielkoformatowych tkanin z sizalu i bawełny Ewy Nogaj w Stodole Kultury, książek o tematyce kultury wiejskiej.

 

Dożynkowe Narodowe Czytanie

Dożynkom towarzyszy tegoroczna odsłona Narodowego Czytania w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury: Przedwiośnie – Stefana Żeromskiego i Antologia Niepodległości. Tradycyjnie zapraszamy do konkursu z nagrodami o literaturze polskiej.

Konkursy do pobrania

Regulamin konkursowy na chleb, smalec, ogórki i miód oraz stoisko wiejskie

Regulamin Konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w 2018 roku

 

Bazylika Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście, ul. Orła Białego 30

Plac, ul. Górna 24

Stodoła Kultury i parkingi, ul. Górna 22,

2 września, 2018, niedziela, godz. 11.30

Wyświetlony 2611 razy

Skomentuj