Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
A A A
niedziela, 16 wrzesień 2018 14:24

Pożar hali w Knopinie

14 września ok. godz. 19:23 do dyżurnego SK KMPSP w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali w miejscowości Knopin na terenie byłego PGR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest dach i poddasze, na pow. ok. 50 m oraz całkowicie pomieszczenie biurowe na parterze budynku. Zagrożona pożarem była pozostała część budynku oraz zaparkowane autobusy.

Działania ratownicze polegały na podaniu czterech gaśniczych prądów wody w natarciu i obronie na dach budynku i bezpośrednio do wnętrza, przeprowadzeniu prac rozbiórkowych części dachu, oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń. Spaleniu uległy dwa pomieszczenia administracyjno - biurowe na parterze oraz częściowo dach budynku. Uratowano pozostałą cześć hali wraz z przyległym bezpośrednio tartakiem oraz autobusy. Okoliczności powstania pożaru ustala Policja.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych brały udziały trzy zastępy z Dobrego Miasta, OSP Praslity, OSP Smolajny, OSP Jesionowo, OSP Cerkiewnik, OSP Podleśna i KM PSP Olsztyn.

OSP Dobre Miasto

Wyświetlony 3502 razy

Skomentuj