Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
A A A
piątek, 21 wrzesień 2018 11:31

Dobromiejskie Talenty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W cyklu prezentacji znanych dobromieszczan będziemy mogli spotkać się z Kazimierzem Skupniem, wieloletnim dyrektorem Kombinatu Rolnego Warmia w Dobrym Mieście.

W rozmowie o prawdziwej historii kombinatu weźmie też udział dziennikarz Marek Książek autor książki Dziedzictwo serdecznej ziemi, opisującej historię zakładów rolnych gminy Dobre Miasto.

Kazimierz Skupień urodzony w podbeskidzkiej wsi Roczyny koło Andrychowa, który na Warmię przybył studiować w kortowskiej Wyższej Szkole Rolniczej. Po studiach pracował w Redach, Kwiecewie, Dobrym Mieście i Olsztynie, działał w strukturach samorządowych wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Podkreśla, ze ma dwie ojczyste krainy: Podbeskidy i Warmię. Ta pierwsza pozostała w jego pamięci jako miejsce urodzenia i wychowania, ta druga jako miejsce studiów, pracy i zamieszkania z najbliższą rodziną. Obie w jego życiu są najważniejsze, obie święte jak kromka chleba wypieczonego z ziarna zebranego na polu. Bo uprawa roli przewijała się w jego życiu na każdym kroku.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00 - 17:00.

Dobromiejskie Talenty - Kazimierz Skupień - Prawdziwa historia Kombinatu Rolnego Warmia Dobre Miasto - Dziedzictwo serdecznej ziemi Marek Książek - 22 września, 2018, godz. 18:00 - CKB, Salon Artystyczny, ul. Górna 1a

Wyświetlony 3316 razy

Skomentuj