Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 24 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga
A A A
piątek, 21 wrzesień 2018 17:42

Policja złapała pijaka niszczącego śmietniki

34-letni mieszkaniec Dobrego Miasta, odpowie przed sądem za niszczenie śmietników, zakłócanie spoczynku nocnego i zaśmiecanie jezdni.

Policjanci z Dobrego Miasta po godzinie 21:00 otrzymali zgłoszenie, że na ul. Zwycięstwa nieznany mężczyzna niszczy kosze na śmieci i rzuca nimi w kierunku jezdni. Aby potwierdzić tę informację na miejsce został wysłany patrol interwencyjny. Na ul. Zwycięstwa, funkcjonariusze zauważyli na jezdni poprzewracane kosze na śmieci. Natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy aktu wandalizmu. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi podanemu przez świadka zdarzenia. Na widok policjantów, mężczyzna podjął próbę ucieczki co dało mundurowym wyraźny sygnał, że mają do czynienia z wandalem. Po krótkim pościgu pieszym, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że podejrzanym jest 34-letni mieszkaniec Dobrego Miasta. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania, właściwie miał trudność z koordynacją ruchową a to wszystko przez alkohol, którego stężenie w organizmie mężczyzny sięgało 3 promili. 34-latek, noc spędził w policyjnej celi. Dopiero gdy całkowicie wytrzeźwiał usłyszał zarzut niszczenia mienia i zaśmiecania, za co może grozić mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

Na 34-latku, będzie spoczywał również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 3268 razy

Skomentuj