Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 27 lutego 2024 r. Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel
A A A
piątek, 02 listopad 2018 16:08

Młodzież z Dobrego Miasta w partnerskim Quakenbrück

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 21-27 października dwadzieścioro uczniów Zespołu Szkół w Dobrym Mieście uczestniczyło w polsko-niemieckiej wymianie szkolnej z uczniami Artland Gymnasium i Oberschule Artland z Quakenbrück w Niemczech.

Spotkanie było kontynuacją projektu z maja 2018 i odbywało się na temat „Poznajemy dziedzictwo naszych okolic – część druga”. Uczniowie brali udział w warsztatach na temat miast hanzeatyckich, wycieczkach, grach integracyjnych i zawodach sportowych. Zwiedzili również muzeum miejskie w Quakenbrück oraz Centrum Nauki „Klimahaus” w Bremerhaven, odwiedzili basen oraz park rozrywki Heide Park, wzięli udział w dyskotece.

Wspólne zajęcia i zabawa przyczyniły się do integracji grupy polskiej i niemieckiej, zacieśniania zawartych wcześniej przyjaźni i zawierania nowych, pozwoliły na bliższe poznanie kultury naszego kraju sąsiedniego i przyczyniły się do niwelowania stereotypów. Wymiana była również okazją do kształcenia umiejętności językowych oraz poszerzania swojej wiedzy z zakresu historii i geografii.

Miasto Quakenbrück jest partnerem Gminy Dobre Miasto. Wyjazd był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Wyświetlony 2288 razy

Skomentuj