Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry
A A A
środa, 21 listopad 2018 18:33

Andrzej Abako starostą olsztyńskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsza sesja VI kadencji Rady Powiatu w Olsztynie odbyła się 21 listopada.

25 radnych z rąk Przewodniczącego Powiatowego Komisarza Wyborczego otrzymało zaświadczenie o wyborze na radnego, po czym złożyło ślubowanie. Następnie wybrano prezydium Rady Powiatu. Pracą radnych pokieruje Jerzy Laskowski jako przewodniczący. J. Laskowski pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata poprzedniej kadencji Rady. Wiceprzewodniczącymi zostali Grzegorz Drozdowski i Bogumił Kuźniewski.

Kolejnym punktem obrad był wybór starosty olsztyńskiego. Radna Krystyna Szter, jako przedstawiciel Komitetu Wyborczego Nasz Powiat, przedstawiła na to stanowisko kandydaturę Andrzeja Abako, lidera ugrupowania. Był to jedyny kandydat. W tajnym głosowaniu zdobył on 22 głosy „za”, przy 3 „przeciw”. Nowo wybrany starosta podziękował radnym za zaufanie i zapowiedział prowadzenie polityki otwartych drzwi zarówno dla radnych, jak i mieszkańców powiatu.

Wicestarostą została Joanna Michalska, rekomendowana na to stanowisko przez nowego starostę. Skład Zarządu Powiatu uzupełnią równie doświadczeni samorządowcy: Jacek Szydło, Artur Wrochna i Janusz Radziszewski.

Koalicję w Radzie tworzą Nasz Powiat i Koalicja Obywatelska PO-Nowoczesna.

fot. i wideo Powiat Olsztyński

 

Wyświetlony 4183 razy

Media

Skomentuj