Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
A A A
sobota, 29 grudzień 2018 11:43

IV Sesja Rady Miejskiej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W piątek 28 grudnia odbyła się IV Sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście.

Sesja rozpoczęła się miłym akcentem. Swoje stulecie urodzin obchodził pan Mieczysław Winskiewicz. Z tej okazji list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego odczytał burmistrz Jarosław Kowalski.

Następnie burmistrz ogłosił kolejną nominację w kierownictwie Urzędzie. Od 18 grudnia sekretarzem gminy jest Zenon Połocki, który pełnił już tę funkcję dwie kadencje wcześniej. Od tego czasu był także sekretarzem gmin Lidzbark Warmiński i Lubomino. Przypomnijmy, że nowym zastępcą burmistrza jest Aleksander Bauknecht, który w ostatnich wyborach kandydował na radnego Olsztyna z listy komitetu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Burmistrz w ostatnim czasie zwolnił także prezesów gminnych spółek, powołując już nowych ludzi. Prezesem Zakładu Usług Wodnych został dotychczasowy kierownik Roman Przewoźny, a prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej Kazimierz Jasiński - w przeszłości burmistrz Dobrego Miasta, a w ostatnich wyborach kandydat do rady powiatu z listy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Pod koniec sesji radni ustalili cenę za usuwanie odpadów. Burmistrz proponował stawkę 18,50 zł od osoby miesięcznie za odpady segregowane, zaś przewodniczący Ryszard Łańko zaproponował 17 zł i tę kwotę przyjęła rada.

W poniedziałek odbędzie się kolejne (czwarte) Walne Zebranie Wspólników ZGOK w Olsztynie, które - być może - ostatecznie ustali stawki opłat za odbierane odpady. W propozycji burmistrza wkalkulowano maksymalną stawkę przedstawioną przez ZGOK. Wysokość ceny za odpady jest m.in. spowodowana brakiem ich segregowania. Według deklaracji mieszkańców 75% z nich segreguje śmieci, tymczasem według wyliczeń ZGOK jest dokładnie odwrotnie. W efekcie uczciwi mieszkańcy gminy, którzy segregują odpady są karani za tych, którzy ich nie segregują, mimo złożenia takiej deklaracji w urzędzie gminy.

 

Wyświetlony 4410 razy

Media

Skomentuj