Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
czwartek, 14 luty 2019 10:35

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei.

3 marca w całej Polsce i na całym świecie w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75 000 osób z 360 miast, z czego 8 z nich to największe światowe metropolie! Przygotowania do VII edycji Biegu Tropem Wilczym trwają cały rok. W tym roku, jak w każdej edycji, będzie można pobiec trasą obligatoryjną dla wszystkich miast – 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem.

Na pasjonatów tego sportu czeka wyjątkowy pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z Bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym, wybranych do najnowszej edycji spośród tych Żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność w życiu codziennym, w czasach pokoju i teraźniejszości.

W związku z powyższym zachodzi konieczność czasowego wyłączenia z ruchu drogowego następujących ulic:

ul. Warszawska /godz. 10:00 – 12:30/

ul. Zwycięstwa, Kolejowa, Gdańska, wraz z łącznikiem koło Szkoły Podst. Nr 2, Chodkiewicza, Pionierów / godz. 10:50 – 12:00/

Za utrudnienia przepraszamy

Wyświetlony 3459 razy

Skomentuj