Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
A A A
poniedziałek, 25 marzec 2019 11:40

Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście odwiedzili Brukselę i instytucje Unii Europejskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Karolina, Julita, Rafał, Maciej, Adam i Jakub – zostali laureatami konkursu "Europa z naszej ulicy" i w nagrodę wyjechali na kilkudniowy pobyt do Brukseli (od 17 marca do 20 marca 2019 r.).

Mieli okazję zwiedzić Parlament Europejski oraz spotkać się z europarlamentarzystami: profesorem Jerzym Buzkiem i Jarosławem Wałęsą.

Poznali ciekawe miejsca w Brukseli: Dom Historii Europejskiej oraz Parlamentarium, zwiedzili także słynny Grand Place w centrum stolicy Belgii oraz urokliwą miejscowość Leuven. Oczywiście spróbowali słynnych frytek belgijskich, czekoladek i wyśmienitych lodów.

Ogólnopolski Program "Europa z naszej ulicy" jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, ma na celu odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości, rozwój kompetencji społecznych młodzieży. Program realizowany był w formie dwuetapowego konkursu: pierwszy etap to zgłoszenie pomysłu, przesłanie przez młodzież opisu co i w jakiej formie chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować.

Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście zdecydowali, że przygotują projekt pn. "Nasze europejskie dziedzictwo kulturowe" w formie prezentacji filmowej oraz przygotowanych plansz wystawowych i strony internetowej DobreMuzeum i zaprezentują nasze dobromiejskie dziedzictwo kulturowe.

W drugim etapie autorzy zgłoszeń najwyżej ocenionych - w tym projekt uczniów Zespołu Szkół w Dobrym Mieście - realizują projekty w wybranej przez siebie formie przy wsparciu finansowym Fundacji.

17 stycznia 2019 roku w Warszawie uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście wraz z opiekunką - Aliną Ślimak - i dziesięcioma innymi autorami wybranych projektów zaprezentowali je przed jurorami. Spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostali laureaci programu „Europa z naszej ulicy” i są nimi uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście: Karolina Mroczkowska, Julita Frąckowiak, Maciej Dawidowicz, Adam Popinigo, Jakub Kosakowski i Rafał Papiernik.

Wyświetlony 3387 razy

Skomentuj