Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 4 marca 2024 r. Imieniny obchodzą: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
A A A
czwartek, 09 maj 2019 11:43

Karol Karski w Dobrym Mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 8 maja w Dobrym Mieście gościł poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Karol Karski.

Z mieszkańcami spotkali się także m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, szef okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit oraz kurator oświaty Marek Nowacki.

Z kwestii europejskich i międzynarodowych zadawano pytania m.in. o budżet Unii Europejskiej w kolejnej perspektywie, o amerykańskie roszczenia w sprawie mienia pożydowskiego, czy relacje unijno-rosyjskie. Europoseł Karski poinformował, że budżetem zajmie się nowy parlament. Zwrócił przy tym uwagę, że popiera go Komisja Europejska, w tym polska komisarz Elżbieta Bieńkowska (PO). Sprawa rzekomych odszkodowań jest - zdaniem Karskiego - dawno załatwiona i potencjalni poszkodowani powinni zwracać się do rządu USA.

Ze spraw lokalnych mieszkańców interesował głównie rozwój infrastruktury kolejowej i drogowej. Wojewoda Artur Chojecki poinformował, że ma do dyspozycji ponad 300 mln złotych w roku bieżącym z przeznaczeniem na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych. Jak przekazał starosta olsztyński Andrzej Abako, z tych pieniędzy prawdopodobnie będzie budowana droga Knopin-Swobodna.

Z kolei prezes olsztyńskiego PiS Jerzy Szmit odniósł się do przebudowy drogi krajowej 51 i linii kolejowej przebiegającej przez Dobre Miasto. Stwierdził, że obwodnica jest konieczna i w kolejnej perspektywie finansowej (po roku 2023), jest szansa na jej zbudowanie. Natomiast remont kolei jest sprawą priorytetową dla rządu. Należy wyremontować dworce i linie łączące Olsztyn z Barczewem, Nidzicą, Morągiem i Dobrym Miastem, a także zwiększyć liczbę kursującego tu taboru, aby stworzyć kolejową sieć metropolitarną Olsztyna.

Zdjęcia w naszej galerii.

Wyświetlony 2779 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza piątek, 10 maj 2019 13:29 napisane przez KONFEDERACJA Dobre Miasto

    " Sprawa rzekomych odszkodowań jest - zdaniem Karskiego - dawno załatwiona i potencjalni poszkodowani powinni zwracać się do rządu USA." - Czyli spłacanie tych haniebnych i bezpodstawnych uroszczeń już się rozpoczęło w tajemnicy przed obywatelami. Hańba całemu POPiSowi, KONFEDERACJA to jedyna nadzieja.

    Raportuj

Skomentuj