Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
A A A
czwartek, 23 maj 2019 16:31

Będzie zalew w Dobrym Mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj w siedzibie Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie budowy wielofunkcyjnego zbiornika wodnego w Dobrym Mieście.

Umowę podpisali burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski i wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś.

Na zdjęciu od lewej: Jarosław Borowik - Pełnomocnik PiS w Dobrym Mieście, Jarosław Kowalski - Burmistrz Dobrego Miasta, Krzysztof Woś - Zastępca Prezesa Wód Polskich, Mirosław Markowski - Dyrektor Regionalnego Zarządu Wód Polskich w Białymstoku, Jerzy Szmit - Pełnomocnik Okręgu 35 PiS (Fot. Rafał Matusiak, Wody Polskie)

 

Rozmowy toczyły się od kilku miesięcy. Dzięki zaangażowaniu lokalnych struktur PiS, a także europosła prof. Karola Karskiego, ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego oraz ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka udało się dopiąć szczegóły inwestycji. Minister Gróbarczyk nie mógł uczestniczyć w spotkaniu z powodu zagrożenia powodziami na południu Polski.

Budowa zbiornika będzie kosztować około 30 mln zł. Wody Polskie sfinansują projekt budowlany oraz zajmą się wszelkimi uzgodnieniami prawnymi i środowiskowymi. Obaj partnerzy będą wspólnie występować o finansowanie przedsięwzięcia.

Zbiornik retencyjny będzie zatrzymywał wody Małej Łyny, a na jego zakończeniu przewidywana jest miejska elektrownia wodna. Dzięki temu możliwe będzie zaopatrzenie w energię elektryczną śródmieścia Dobrego Miasta.

zalew01
zalew01 zalew01
zalew02
zalew02 zalew02
zalew03
zalew03 zalew03
zalew04
zalew04 zalew04
zalew05
zalew05 zalew05

Wyświetlony 5926 razy

6 komentarzy

 • Link do komentarza niedziela, 16 czerwiec 2019 12:49 napisane przez Viktor

  Panie Burmistrzu, czy człowiek ze zdrową głową może budować zbiorniki wodne na Warmii!? 6 km od Dobrego Miasta jest piękne jezioro Limajno (NATURALNE!!!). Na jego uszlachetnienie dla celów rekreacyjnych Urząd Gminy wydał niemałe kwoty. 60 mln. na sztuczny zbiornik wodny!!!!

  Raportuj
 • Link do komentarza wtorek, 28 maj 2019 13:27 napisane przez EDEK TYLKO SOŁTYS

  Panie Karolu Karski tak cofając sie do lat 90 to nie pan czasem wysyłał Kilera żeby sprzątną Lipskiego ????? Czy pana zastępcą nadal jest Wąski ??

  Raportuj
 • Link do komentarza poniedziałek, 27 maj 2019 07:52 napisane przez AT

  Bedzie albo i ... nie będzie. Mimo zaangażowania Burmistrza, sprzyjającego klimatu osób z Warszawy i w Białymstoku jest jeszcze Rada Miejska a do czego jest zdolna widzieliśmy na ostatniej sesji ....

  Raportuj
 • Link do komentarza piątek, 24 maj 2019 22:42 napisane przez Ijon

  Idealne wyczucie czasu. Tak przed wyborami. Brakuje tylko prośby, zeby popierać, a nie przeszkadzać rządzącym, a na pewno nikt nie zablokuje pozyskiwanie środków. Ahoj przygodo!

  Raportuj
 • Link do komentarza czwartek, 23 maj 2019 22:12 napisane przez Karol Karski

  Cieszę się, że mogłem pomóc! To jezioro z pewnością będzie wspaniałą atrakcją turystyczną Dobrego Miasta. Deklaruję też pomoc w przyszłości. Sprawy trudne załatwiamy od ręki, sprawy nieco trudniejsze na drugi dzień :-)
  Z uszanowaniem, Prof. Karol Karski

  Raportuj
 • Link do komentarza czwartek, 23 maj 2019 16:55 napisane przez Zaciekawiony

  Przepraszam bardzo a Pan Borowik to już jest nowym wiceburmistrzem?

  Raportuj

Skomentuj