Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 13 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja
A A A
wtorek, 15 październik 2019 08:06

Uczniowie LO z nagrodą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście zostali laureatami konkursu dla klas mundurowych „Żołnierze w służbie historii”. W nagrodę pojechali pod Monte Cassino.

W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki 1 października miał miejsce finał pierwszej edycji konkursu dla klas mundurowych „Żołnierze w służbie historii”, organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Departament Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii Oręża Polskiego w XX w. oraz jego wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią, sylwetki żołnierzy, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali zdobytą wiedzę innym.

W konkursie wzięło udział ponad 70 szkół z całej Polski, a nagrodzonych zostało 12 najlepszych zespołów. Laureatami zostali uczniowie 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Dobrym Mieście: Karolina Mroczkowska, Remigiusz Chomej i Marcin Wójcik wraz z opiekunem – panią Aliną Ślimak. Nagrodą była wyprawa edukacyjna do miejsc pamięci w Niemczech, Austrii i Włoszech. Uczniowie odwiedzili m.in. Norymbergę, Dachau i Monte Cassino.

Wyświetlony 3983 razy

Skomentuj