Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 18 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
A A A
czwartek, 31 październik 2019 11:46

Chciał „przechytrzyć” mundurowych - został zatrzymany przy próbie ucieczki

Policjanci z Ornety zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Pijany 26-latek wsiadł za kierownicę auta i nim ruszył w drogę, choć wcześniej funkcjonariusze go przestrzegali, by tego nie robił. Później ignorując sygnały świetlne oraz dźwiękowe radiowozu próbował uciec.

W środę (30.10.2019) przed godz. 20:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczną informację, że mężczyzna będący pod działaniem alkoholu prawdopodobnie będzie chciał prowadzić pojazd. We wskazane miejsce pojechał policyjny patrol, gdzie zastał siedzącego w samochodzie mężczyznę.

26-letni mieszkaniec gminy Dobre Miasto był nietrzeźwy. Twierdził, że czeka na znajomego, który ma go zawieść do domu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i przestrzegli go przed tym, by nie próbował kierować autem. Następnie odjechali i z niedalekiej odległości obserwowali zachowanie mężczyzny. Ten po chwili wsiadł za kierownicę auta i ruszył z parkingu. Policjanci natychmiast wydali kierującemu polecenia świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. 26-latek zignorował je jednak, przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku Dobrego Miasta. Po przejechaniu krótkiego odcinka drogi, mężczyzna porzucił pojazd i zaczął kontynuować swoją ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna przyznał policjantom, że chciał dojechać do domu. A chwilę wcześniej wypił kilka piw i wódkę. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego pojazd przekazali rodzinie. W związku z zaistniałym zdarzeniem mężczyźnie została też pobrana krew do badań.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

KPP Lidzbark Warmiński

Wyświetlony 4370 razy

Skomentuj