Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
poniedziałek, 23 grudzień 2019 15:10

Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Policjanci z Dobrego Miasta z narażeniem życia uratowali kobietę. Nie zastanawiając się ani chwili weszli do zadymionego domu i wynieśli z niego poszkodowaną 78-latkę.

W sobotę (21.12.2019) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Smolajny. Z uzyskanych informacji wynikało, że w mieszkaniu przebywa starsza kobieta, która o własnych siłach nie była w stanie opuścić budynku, ponadto w jednym z pomieszczeń znajdowała się butla z gazem.

W kilka minut od zgłoszenia Policjanci z Dobrego Miasta byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia. Środek pomieszczenia był już znacznie zadymiony, co istotnie ograniczało widoczność oraz stanowiło realne zagrożenie. Funkcjonariusze bez chwili wahania weszli do budynku, zaczęli sprawdzać poszczególne pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli poszkodowaną kobietę, którą niezwłocznie wynieśli na zewnątrz. Przed budynkiem udzieli 78-latce pomocy przedmedycznej oraz przekazali poparzoną kobietę pod dalszą opiekę zespołowi ratownictwa medycznego, którą wkrótce przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

W tym czasie na miejsce przyjechała straż pożarna, która natychmiast przystąpiła do gaszenia pożaru. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się że pożarem objęte jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym, w pozostałej części występuje silne zadymienie. Na zewnątrz znajdują się trzy osoby poszkodowane - dwie kobiety, w tym jedna nieprzytomna z licznymi poparzeniami głowy oraz funkcjonariusz Policji, który ewakuował jedną z kobiet z wnętrza budynku

Wyjaśniane są przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów z Dobrego Miasta, którzy bez wahania ruszyli na ratunek kobiecie, nie doszło do tragedii.

KMP Olsztyn, OSP Dobre Miasto

 

Wyświetlony 4195 razy

Skomentuj