Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
piątek, 27 grudzień 2019 10:37

Akt oskarżenia przeciwko policjantowi

Dzisiaj do Sądu Rejonowego w Olsztynie zostanie skierowany akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi Policji z KMP w Olsztynie oskarżonemu o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Jak wynika z ustaleń śledztwa w dniu 22 kwietnia 2019 r. ok. godz. 16 w Dobrym Mieście, funkcjonariusze Policji zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw motocykl bez tablic rejestracyjnych. W związku z tym podjęli czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca motocykla nie zatrzymał się, zaś funkcjonariusze Policji samochodem marki BMW kontynuowali działania. Oba pojazdy poruszały się z dużą prędkością ok. 100 km/h. W pewnym momencie na drodze szutrowej, z uwagi na niezachowanie przez kierującego radiowozem szczególnej ostrożności i nie utrzymywanie odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu, doszło do uderzenia przodem samochodu w tylne koło motocykla, co spowodowało zakłócenie stabilności i upadek kierującego motocyklem pod samochód, w następstwie czego pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych skutkujących śmiercią.

Na tej podstawie Prokurator Rejonowy w Giżycku przedstawił funkcjonariuszowi Policji zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzany nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wyświetlony 4685 razy

Skomentuj