Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
środa, 22 styczeń 2020 16:45

Internetowy oszust usłyszał zarzuty

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi z Dobrego Miasta, który na portalach aukcyjnych oferował za darmo przedmioty, które nigdy nie trafiały do kupujących. Mężczyzna w ten sposób oszukał ponad 30 osób z całego kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście wyjaśnili okoliczności serii oszustw internetowych, do których doszło w 2019 roku. Z ustaleń wynikało, że 20-letni mężczyzna na serwisach aukcyjnych w większości przypadków oferował za darmo zabawki. Kupujący miał jedynie zapłacić za przesyłkę towaru, która kosztowała kilkadziesiąt złotych. Jak się później okazało, przedmioty były fikcyjne i nigdy nie trafiły do odbiorców. Z czasem mężczyzna zmieniał oferowany towar na m.in. sprzęt elektroniczny czy meble. 20-latek w ten sposób oszukał ponad 30 osób z całego kraju.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście dotarli początkowo do osób pokrzywdzonych, a następnie do sprawcy przestępczego procederu. Okazał się nim 20-latek z Dobrego Miasta. Mężczyzna zaczął już odbywać karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna usłyszał 34 zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają – czy większa liczba osób nie padła ofiarą oszusta internetowego.

Wyświetlony 3812 razy

Skomentuj