Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 27 lutego 2024 r. Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel
A A A
wtorek, 19 maj 2020 15:47

Policjanci w nietypowej interwencji

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście wezwani zostali do „wyjątkowej” interwencji. Nietypowe zgłoszenie dotyczyło dwóch spłoszonych saren, które uwięzione w pasie drogowym krajowej 51 wbiegały na jezdnię stwarzając bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym.

Do nietypowej interwencji z udziałem dwóch saren, które znalazły się w potrzasku doszło w ubiegły piątek (15.05.2020) w pobliżu drogi krajowej nr 51 na wysokości m. Kabikiejmy Dolne. W pasie drogowym, odgrodzonym od lasu siatką zostały uwięzione dwie młode sarny, które nie mogły samodzielnie znaleźć powrotnej drogi do lasu. Z pomocą ruszyli dobromiejscy policjanci. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, po przyjeździe na miejsce interwencji zastali tam dwie młode sarny, które w popłochu wbiegały na jezdnie, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ta nietypowa interwencja jest dowodem na to, że policjanci niosą pomoc w najróżniejszych sytuacjach – jak się okazuje nie tylko ludziom, ale często pomagają także zwierzętom. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci bez chwili namysłu przystąpili do działania i uratowali zwierzęta z opresji. Po tym jak funkcjonariusze zdobyli zaufanie zwierząt, schwytali je i policyjnym radiowozem ruszyli z nietypowymi pasażerami w kierunku pobliskiego lasu, gdzie zwierzęta zostały wypuszczone – miejmy nadzieję, że szybko zapomną one o traumatycznych przeżyciach.

Wyświetlony 3430 razy

Skomentuj