Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 17 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Klara, Robert, Rudolf
A A A
piątek, 26 czerwiec 2020 16:46

Relikwie Jana Pawła II już w Dobrym Mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę przedstawiciele Parafii Świętej Faustyny przebywali w Krakowie, gdzie odebrali relikwie Świętego Jana Pawła II.

Delegacja w składzie: ks. Leszek Morawski - proboszcz parafii oraz Janusz Bartycha, Jarosław Borowik i Piotr Krynicki odebrała z rąk ks. kardynała Stanisława Dziwisza - seniora-metropolity krakowskiego i wieloletniego asystenta papieża, relikwie św. Jana Pawła II. Są to relikwie I stopnia w postaci krwi Świętego umieszczonej na tkaninie. Oprócz relikwii parafia otrzymała również certyfikat ich autentyczności.

Relikwie zostały przyznane parafii już w 2017 roku, jednak oficjalne przekazania nastąpiło dopiero teraz.

Orędzie miłosierdzia Bożego zawsze było mi bliskie i drogie. Historia jakby wpisała je w tragiczne doświadczenie drugiej wojny światowej. W tych trudnych latach było ono szczególnym oparciem i niewyczerpanym źródłem nadziei nie tylko dla Krakowian, ale dla całego narodu. Było to i moje osobiste doświadczenie, które zabrałem ze sobą na Stolicę Piotrową i które niejako kształtuje obraz tego pontyfikatu – te słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego Jana Pawła II stanowią klucz do zrozumienia jego życia, nauczania i posługi apostolskiej.

Zainspirowany orędziem Miłosierdzia Bożego, które Bóg przekazał przez Siostrę Faustynę, napisał pierwszą w historii Kościoła encyklikę o Bożym miłosierdziu „Dives in misericordia”, wprowadził do Liturgii Kościoła święto Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy i cały świat zawierzył Bożemu Miłosierdziu, aby w Nim ludzkość odnalazła ocalenie i światło nadziei.

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
4
4 4

fot. Janusz Bartycha

Wyświetlony 4046 razy

Skomentuj