Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry
A A A
czwartek, 27 sierpień 2020 12:55

Burmistrz bez wotum zaufania

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście głosowano dwie uchwały oceniające pracę burmistrza w roku ubiegłym.

Burmistrz przedstawił raport o stanie gminy. Po debacie, rada odrzuciła raport stosunkiem 8 głosów za odrzuceniem, 5 za przyjęciem i jednym głosie wstrzymującym. Tym samym rada nie podjęła uchwały o wotum zaufania wobec burmistrza.

Kilkanaście minut później dyskutowano nad absolutorium dla burmistrza z wykonania budżetu w roku 2019. Tym razem absolutorium zostało przyjęte przy jednym głosie sprzeciwu (radnej J. Wasilewskiej).

Wotum zaufania jest konsekwencją oceny przez radę gminy przygotowanego i przedstawionego raportu o stanie gminy, nad którym następnie przeprowadzona została debata. Wotum zaufania stanowi pewnego rodzaju uzupełnienie dotychczas corocznie dokonywanej oceny burmistrza przez radę gminy, w zakresie wykonania przez niego budżetu gminy, tj. procedury absolutoryjnej.

Nieprzyjęcie wotum zaufania może skutkować zainicjowaniem przez radę procedury przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza.

Transmisja trwa na stronie urzędu miasta.

Wyświetlony 6350 razy

1 komentarz

Skomentuj