Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 29 lutego 2024 r. Imieniny obchodzą: Lutosław, Roman, Teofil
A A A
piątek, 30 kwiecień 2021 07:53

Pamięci twórców Niepodległej Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 30 kwietnia o godz. 12:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście odbędzie się prezentacja projektu upamiętnienia postaci Józefa Piłsudskiego i gen. Kazimierza Sosnkowskiego, twórców niepodległej Polski. Pomnik, jeszcze w tym roku ma stanąć na placu Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrym Mieście.

Podczas wydarzenia Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, były minister Jerzy Szmit, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej Szczepan Worobiej, Pełnomocnik rodziny Sosnkowskich w Polsce Andrzej Kalitowicz i burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski otrzymają medale 100-lecia Bitwy Warszawskiej "Cudu nad Wisłą".

Medal został ustanowiony przez Związek Piłsudczyków RP dla uczenia 100-lecia bitwy i przyznawany jest wybitnym osobom i instytucjom za krzewienie pamięci o bitwie jako o jednej z osiemnastu przełomowych bitew w historii świata i o przyczynieniu się Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego do tego zwycięstwa. Z uwagi na pandemię zrezygnowano z jednej ogólnopolskiej ceremonii wręczenia medali - jest ona rozłożona w czasie i podzielona na poszczególne okręgi.

Medale wręczał będzie osobiście Prezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP generał zw. Stanisław Władysław Śliwa.

Wyświetlony 2965 razy

Skomentuj