Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
poniedziałek, 31 maj 2021 16:32

Nowy komendant Policji

Szef warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasz Klimek na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie powołał podinsp. Piotra Koszczała.

W poniedziałek (31.05.2021) w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie odbyła się uroczystość przekazania jednostki nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Olsztynie. Szef warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasz Klimek powołał na to stanowisko dotychczasowego Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim podinsp. Piotra Koszczała.

W uroczystości oprócz szefa warmińsko-mazurskich policjantów wzięli udział: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Sekretarz Miasta Olsztyn Stanisław Gorczyca, Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako, kapelan olsztyńskich policjantów – ks. Arkadiusz Suchowiecki, a także przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ze względu na trwającą pandemię koronowirusa liczba osób biorących udział w uroczystości została ograniczona do minimum oraz przeprowadzono ją z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Nowy Komendant Miejski Policji w Olsztynie służbę w policji rozpoczął w 1992 roku; początkowo związany z pionem prewencji a następnie ze służbą kryminalną. Podinsp. Piotr Koszczał w czasie swojej dotychczasowej kariery zawodowej był związany z CBŚP oraz Wydziałem Kryminalnym KWP w Olsztynie. W latach 2008-2012 pełnił służbę na stanowisku zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Morągu, a od 2017 roku do tej pory – Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 3655 razy

Skomentuj