Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
sobota, 05 czerwiec 2021 18:20

Musica Warmiensis po raz trzeci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już po raz trzeci na dziedzińcu dobromiejskiej kolegiaty będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu Cappella Warmiensis Restituta.

W niedzielę 13 czerwca o godz. 19.00 na dziedzińcu bazyliki kolegiackiej w Dobrym Mieście będzie miała miejsce trzecia już odsłona serii koncertów Musica Warmiensis na podstawie rękopiśmiennych zapisów nutowych z XVIII wieku odnalezionych w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie.

Większość zachowanych utworów była dedykowana i wykonywana przez kapelę kościelną z Dobrego Miasta. Program tegorocznego koncertu zapowiada się bardzo ciekawie, choćby z tego względu, że orkiestra będzie poszerzona o dodatkowe instrumenty.

Zespół „Cappella Warmiensis Restituta” wystąpi w składzie: Mikołaj Zgółka (skrzypce, koncertmistrz), Kamila Guz (skrzypce), Natalia Reichert (altówka), Bartosz Kokosza (wiolonczela), Krzysztof Sokołowski (kontrabas), Paweł Hulisz (trąbka), Emil Miszk (trąbka), Maja Wiśniewska (flet traverso), Karolina Zych (flet traverso), Dominika Stencel (róg naturalny), Mateusz Cendlak (róg naturalny), Urszula Stawicka (pozytyw).

Solistami będą: Ingrida Gápová (sopran), Piotr Olech (kontratenor), Aleksander Rewiński (tenor), Andrzej Zawisza (bas).

Koncert został dofinansowany przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego realizacja jest możliwa dzięki współpracy z Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście. i Urzędem Miasta Dobre Miasto.

Wyświetlony 3307 razy

Skomentuj