Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry
A A A
piątek, 18 czerwiec 2021 11:16

Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2021

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23. Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur odbędzie się w Dobrym Mieście.

Wspaniałe, nieprzeciętnie utalentowane panie staną w świetle reflektorów podczas 23. Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2021. Uroczystość odbędzie w Stodole Kultury w Dobrym Mieście.

Zgodnie z tradycją, spośród zgłaszanych przez różne gremia kandydatek, wybrana została złota dziesiątka pań wyróżniających się aktywnością w różnych dziedzinach życia, od kultury po biznes i naukę. Oto tegoroczne:

 1. Joanna Barchetto - fotografka, socjolog, społeczniczka, twórczyni Warmingu - projektu społeczno-artystyczno-promocyjnego w Godkach gm. Jonkowo.
 2. Mirella Firchał-Kępczyńska z Kieźlin gm. Dywity - inżynier architektury wnętrz, razem z mężem prowadzi program TVN „Para w remont”.
 3. Ita Haręza - malarka, graficzka, rysowniczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Właścicielka autorskiej galerii sztuki w Reszlu.
 4. Aleksandra Juszkiewicz z Giżycka - biolożka i ekolożka, zwyciężczyni programu MasterChef, autorka książki o smakach Warmii i Mazur.
 5. Aleksandra Klonowska-Szałek - pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu Slowhop.com,
 6. Bogumiła Kowalska z Tynwałdu - rolniczka, działaczka społeczna, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Iława.
 7. Patrycja Kunert (Jackowska) - asystentka na Wydziale Sztuki UWM, nauczycielka śpiewu i pracy z mikrofonem w Instytucie Muzyki, wybrana na Belfra Roku 2019.
 8. Diana Kuprianow - sołtyska wsi Nitki w gm. Biała Piska, właścicielka i Prezes Zarządu w firmie Vermiculite Poland w Ełku.
 9. Agnieszka Pietrowicz - dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku.
 10. Jadwiga Wójcik-Kruk - założycielka i dyrektorka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS specjalizującego się w terapii uzależnień.

Spośród wyżej wymienionych dziesięciu fantastycznych kobiet, decyzją kapituły, jedna została uhonorowana szczególnie. To Diana Kuprianow - sołtyska wsi Nitki w gm. Biała Piska, właścicielka i Prezes Zarządu w firmie Vermiculite Poland w Ełku. Została laureatką głównego tytułu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 23. edycji Wyborów. W 2021 roku symbolizować będzie sukcesy wszystkich pań w tym regionie.

Więcej o laureatkach na stronie: https://kobietysukcesu.org/laureatki-tytulu-kobieta-sukcesu-warmii-i-mazur-2020-zlota-dziesiatka/

Nagrodę za osiągnięcia ponadregionalne otrzymała aktorka Maria Pakulnis pochodząca z Giżycka.

Muzycznie Galę ubarwi: wokalistka Joanna Dove, gitarzysta Krzysztof „Zawias” Zawistowski oraz pokaz koronkowych sukien Barbary Cały.

Tegoroczną Galę honorowym patronatem objęli : Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorką wydarzenia jak zawsze jest Ewa Domaradzka-Ziarek i prowadzona przez nią Fundacja "Moda na Warmię i Mazury".

Wyświetlony 4243 razy

Media

Skomentuj