Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 21 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
A A A
wtorek, 14 wrzesień 2021 15:49

„Rozmowy (nie)rzeczywiste" w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zaprosił dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Rtm. Witolda Pileckiego do Warszawy, gdzie 4 września zaprezentowały spektakl „Rozmowy (nie)rzeczywiste”.

Przedstawienie „Rozmowy (Nie)rzeczywiste” to nie tylko wspaniały, wzruszający występ naszych uczniów i absolwentów SP3, którzy na wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorsko-sceniczne oraz wokalne, ale również niezapomniane spotkanie z historią tego miejsca - Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Możliwość ujrzenia celi naszego patrona - Witolda Pileckiego, jego ocalałych odznaczeń i innych nielicznych rzeczy osobistych, warunków, w jakich przebywał w ostatnich dniach swojego życia, fragmentów wspomnień i zapisków z przesłuchań skazanych i pomordowanych tam więźniów, wstrząsnęło nami do głębi. Trudno było przejść obojętnie obok poobdrapywanych ścian, nieludzkich warunków karcerów, oczu straconych żołnierzy na ich ostatnich zdjęciach...

W końcu spotkanie z Zofią - „Zosieńką”, córką rotmistrza, kobietą, której osobowości nie da się ująć w kilku słowach, utwierdziło nas po raz kolejny w przekonaniu, że wybraliśmy na patrona wspaniałego, nietuzinkowego człowieka - bohatera. I że pamięć o nim i jego bohaterstwie będziemy (powinniśmy) celebrować z roku na rok, z pokolenia na pokolenie.

Dyr. Bożena Szóstek

Wyświetlony 3532 razy

Media

Skomentuj