Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
A A A
środa, 15 wrzesień 2021 16:29

Mordercy zatrzymani

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście pracowali na miejscu zdarzenia dotyczącego nagłej śmierci 45-letniego mężczyzny. W toku czynności dochodzeniowo-śledczych, już po kilku godzinach od zgłoszenia, śledczy wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat mających związek z tym zdarzeniem. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w poniedziałek rano (13.09.2021 r.) otrzymali informację o zwłokach mężczyzny znalezionych na klatce schodowej jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz załoga karetki pogotowia, z której obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 45-latka. W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ.

W czynnościach na miejscu związanych z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych brali udział m.in. policjanci z KP w Dobrym Mieście, technik kryminalistyki, policjanci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Osobiście w czynnościach uczestniczył również prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sadowej. Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania, w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało denata zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były liczne obrażenia ciała, skutkujące wewnętrznym krwotokiem.

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Już po chwili funkcjonariusze ustali miejsca przebywania podejrzewanych o przestępstwo i zatrzymali, a następnie osadzili w policyjnym areszcie 18- i 21-latka. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią mężczyzny.

W środę (15.09.2021 r.) Łukasz B. i Sylwester S. zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie przedstawione zostały im zarzuty zabójstwa. Obaj przyznali się do zadawania pokrzywdzonemu wielokrotnych ciosów przez dłuższy czas.

Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora na posiedzeniu w dniu 15 września 2021 r. wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W ocenie Sądu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn. W rezultacie Sąd uznał, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, aby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania. Zdaniem Sądu, podejrzani mając świadomość swojej sytuacji w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, przebywając na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również ukrywać się. Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie posiadają stałego miejsca zamieszkania.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sylwester S., ze względu na wcześniejszą karalność, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

KMP Olsztyn, SO Olsztyn

Wyświetlony 4784 razy

Skomentuj