Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 16 czerwca 2024 r. Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
A A A
piątek, 03 grudzień 2021 13:48

Stowarzyszenie Szlak Świętej Warmii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 grudnia 2021 roku na zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim zawiązane zostało Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów - Szlak Świętej Warmii. Członkiem Stowarzyszenia zostało również Dobre Miasto.

Celem Stowarzyszenia jest budowanie, podtrzymywanie i rozwijanie tradycji i tożsamości kulturowej Warmii oraz jej promocja. Przewodniczącym Stowarzyszenia wybrany został starosta olsztyński Andrzej Abako.

Chęć przystąpienia doń zadeklarowały 33 samorządy, co oznacza, że jest to największy związek samorządowy w regionie. Ideą założenia Stowarzyszenia jest wspieranie samorządności lokalnej i regionalnej, a także zrównoważonego gospodarczego, społecznego i kulturowego rozwoju jego członków, promowanie rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na terenie Warmii, koordynacja wspólnych działań promocyjnych Szlaku Świętej Warmii, wspieranie regionalnej współpracy międzynarodowej, pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, współpraca z przedsiębiorcami, budowanie zrównoważonego i innowacyjnego sektora turystyki.

Wyświetlony 3408 razy

Skomentuj