Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
piątek, 14 styczeń 2022 11:19

Alkomat w Gminie Świątki

Komisariat Policji w Dobrym Mieście zyskał nowy alkomat. Jego zakup był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez Gminę Świątki.

Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk przekazał alkomat na ręce zastępcy komendanta dobromiejskiego komisariatu podkom. Michała Bojarowicza. Urządzenie będzie wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów i z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Zakup alkomatu był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Promiler będzie wykorzystywany przez dobromiejskich policjantów, którzy pełnią służbę również na terenie gminy Świątki m.in. do badania stanu trzeźwości kierujących podczas kontroli drogowych. Podkom. Michał Bojarowicz w trakcie spotkania podziękował przedstawicieli lokalnemu samorządu za pomoc w zakupie nowego sprzętu, który usprawni pracę policjantów oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Ważnym elementem dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest na pewno wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy często są sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń.

Każdy, kto będzie chciał sprawdzić swój stan trzeźwości przed podróżą może to zrobić w Urzędzie Gminy Świątki. W pokoju nr 17 (gabinet sekretarza) znajduje się drugi zakupiony alkomat, który jest do dyspozycji mieszkańców.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2970 razy

Skomentuj