Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 22 maja 2024 r. Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
A A A
piątek, 14 styczeń 2022 16:07

Wichura przewraca drzewa

W dniu dzisiejszym od godzin porannych dobromiejska jednostka straży pożarnej dysponowana jest m.in. do usuwania skutków silnego wiatru.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło, ok. godz 9:00, o drzewie, które na skutek silnych podmuchów wiatru przewróciło się na "Dom Pogrzebowy" przy ul. Olsztyńskiej. W wyniku zdarzenia uszkodzony został dach budynku oraz zaparkowany obok samochód osobowy. Brak osób poszkodowanych.

Kolejne zgłoszenia dotyczyły m.in:

- ul. Orła Białego 30 – Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych – zadymienie na wieży kościoła – zgłoszenie z instalacji wykrywania pożaru – po sprawdzeniu pożar niepotwierdzony,

- ul. Warszawska 14 na dachu budynku Urzędu Miejskiego doszło do zerwania części obróbki blacharskiej, która stanowiła zagrożenie dla przechodniów,

- Droga Wojewódzka nr 593, miejscowość Międzylesie – złamane drzewo nad drogą.

Od początku roku dobromiejska jednostka podejmowała łącznie 13 interwencji, które dotyczyły m.in gaszenia pożarów w budynkach mieszkalnych, gospodarczych, wypadków drogowych oraz działań poszukiwawczo ratowniczych. Z uwagi na trudne i niebezpieczne warunki atmosferyczne spowodowane silnym wiatrem i opadami przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności.

OSP Dobre Miasto

Wyświetlony 3351 razy

Skomentuj