Dzisiaj jest 24 marca 2023 r. Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor
A A A
środa, 09 luty 2022 10:00

Podziękowania dla policjantów

„Wyrażam wielką wdzięczność za godną postawę i życzliwość...” - to fragment podziękowań dla policjantów, jakie wpłynęły do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście od jednej z mieszkanek miasta.

Policjanci za swoją służbę nie oczekują specjalnych podziękowań, jednak każde miłe słowo ze strony mieszkańców wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy. Czasami sytuacje, które wydają nam się zupełnie naturalne i zwykłe, w odczuciu innych mogą być czymś wyjątkowym. Policjanci służą pomocą zawsze, gdy tylko mogą.

Pod koniec stycznia 2022 r. policjanci z Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Dobrym Mieście sierż. szt. Adam Białas i post. Krzysztof Postek, podczas patrolowania ulic miasta zauważyli starszą kobietę, która przewróciła się i doznała urazu ręki. Funkcjonariusze udzielili jej niezbędnej pomocy przedmedycznej i otoczyli ją opieką. Kobieta została przetransportowana do szpitala, a policjanci dodatkowo skontaktowali się z członkami jej rodziny, żeby poinformować ich o zaistniałej sytuacji i zapewnić, ze kobieta otrzymała pomoc.

„Zadzwoniliśmy do rodziny tej pani i powiedzieliśmy co się stało. Nie chcieliśmy żeby martwili się o nią, kiedy będzie przebywać na badaniach i nie będzie mogła korzystać z telefonu”

- mówią policjanci.

Była to interwencja, jakich wiele, o której pewnie byśmy nie wspominali, gdyby nie pewien list. W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście wpłynął własnoręcznie napisany list z podziękowaniami za okazaną pomoc i życzliwość. Jego autorka napisała:

„Tego dnia około godz. 10:00 wyszłam z domu po zakupy do sklepu. Przechodząc przez pasy na ul. Kolejowej w Dobrym Mieście poślizgnęłam się, upadłam i doznałam złamania ręki. W tym czasie nadjechał radiowóz. Panowie policjanci udzielili pomocy. Powiadomili także moją rodzinę. Wyrażam wielką wdzięczność za godną postawę i życzliwość, gdyż sama nie byłabym w stanie sobie pomóc”.

„Pomagamy i chronimy”- to hasło przyświeca policjantom każdego dnia. Oprócz reagowania na wszelkie przejawy łamania prawa oraz dbania o ład i porządek publiczny funkcjonariusze niosą pomoc w różnych, często trudnych, sytuacjach. I chociaż za swoją służbę nie oczekują podziękowań, każde miłe słowo ze strony mieszkańców wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy.

KMP Olsztyn

Wyświetlony 2756 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza czwartek, 10 luty 2022 00:45 napisane przez nik

    Aczkolwiek ludzkie zachowanie, calkiem normalne na calym swiecie. Policja utrzymywana jest z pieniedzy podatnika i zadna to laska ze sluzy temuz podatnikowi w kazdy mozliwy sposob. bardzo niefortunnie ze pani zlamala reke, mam nadzieje ze wszystko dobrze sie zrosnie i bedzie mogla pani uzywac reke wkrotce jakby nic sie nie stalo.

    Raportuj

Skomentuj