Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Dzisiaj jest 12 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
A A A
czwartek, 24 luty 2022 19:55

Wypadek pod Dobrym Miastem

Do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego doszło w czwartek pod Dobrym Miastem.

Do tego zdarzenia doszło około godz. 15.00 na trasie 507 Dobre Miasto-Orneta w okolicach miejscowości Praslity. Ze wstępnych informacji policji wynikało, że 40-letni kierujący pojazdem ciężarowym uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, w wyniku zdarzenia mężczyzna zmarł. Droga była zablokowana; wyznaczono objazd: Dobre Miasto – Nowa Wieś Mała – Łęgno – Rogiedle – Zagony – Orneta.

Jednak później policja podała informacje, które rzucają nowe światło na ten wypadek.

– W wypadku na drodze W507 brały udział trzy pojazdy jadące w tym samym kierunku. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia oraz ustalanie jego dokładnego przebiegu – informowała policja na Twitterze.

Według najnowszych ustaleń kierująca audi 20-latka nie zachowała należytej ostrożności, nie upewniła co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania i rozpoczęła wyprzedzanie jadącego przed nią dostawczego renault. Kobieta zjechała na lewy pas jezdni, gdzie najechała na pojazd ciężarowy z naczepą, który był już w trakcie wyprzedzania tych pojazdów, a następnie najechała na renault. W wyniku tego zdarzenia, 40-letni kierujący manem zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożne drzewa. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń. 20-letnia kierująca audi była trzeźwa.

fot. KMP Olsztyn

Wyświetlony 4845 razy

Skomentuj